بلاگ

امتحان کردن ابریشم فرش

به گزارش بفرا مگ : امتحان کردن ابریشم فرش : در این مقاله می خواهیم به ارائه اطلاعاتی در مورد روش های امتحان کردن ابریشم فرش بپردازیم ، اگر می خواهید فرشی با ابریشم اصل خریداری کنید آگاهی از روش های امتحان کردن ابریشم فرش می تواند به شما در این موضوع کمک کند. روش های امتحان کردن ابریشم فرش بسیار آسان است و شما با یادگیری آن می توانید از جنس ابریشم اصل فرش خریداری شده اطمینان حاصل کنید. در برخی از فرش های دستباف از جمله فرش های مربوط به کشورهای ترکیه و هند و پاکستان از ابریشم مصنوعی استفاده می شود ؛ همچنین در سال های اخیر در ایران نیز شاهد استفاده از ابریشم مصنوعی بوده ایم ، اما ویژگی خاص فرش ایرانی به اصل بودن ابریشم آن است.

 

ابریشم

آشنایی و شناخت ابریشم می تواند کار شما را در استفاده از روش های امتحان کردن ابریشم فرش ، آسان کند. به همین دلیل پیش از پرداختن به روش های امتحان کردن آن ، اطلاعات مختصری در مورد ابریشم ارائه می دهیم . ابریشم در واقع نوعی نخ است که به صورت طبیعی از پیله کرم ابریشم به دست می آید و بیشترین مواد تشکیل دهنده ابریشم طبیعی از پروتئین است.

پارچه ابریشم

 

کاربرد ابتدایی ابریشم در بافت پارچه ها بود که از آن پارچه های گران قیمت و نرم می بافتند و چینی ها برای اولین بار از آن (در حدود ۳ قرن پیش از میلاد) برای بافت لباس های درباریان و اشرافیان استفاده کردند. نخ های ابریشم به دلیل ویژگی خاصی که از لحاظ براق بودن دارند هنگام نگاه کردن به صورت منشورهای چشم نوازی در می آیند.

 

بیشتر بخوانید: آشنایی با فرش ابریشم ماشینی

فرش ابریشم

روش های امتحان کردن ابریشم فرش در حقیقت برای خریدن یک فرش ابریشم اصل است……. ، فرش ابریشم یکی از محصولاتی است. که توسط ابریشم طبیعی بافته می شود ، ابریشم طبیعی از همان موقع که کشف شد و مورد استفاده قرار گرفت. تا به امروز کاربرد وسیعی را پیدا کرد ، هر چند شروع استفاده از ابریشم برای بافتن پارچه ها و سپس لباس های فاخر بود. ، ولی بعدا در مواردی مثل بافتن فرش نیز از نخ ابریشم استفاده شد ، اگر شما با استفاده از روش های امتحان کردن ابریشم فرش توانستید فرش ابریشم طبیعی خریداری کنید… ، مشاهده خواهید کرد که این فرش چه جلوه زیبایی به خانه شما خواهد داد.

فرش ابریشم اصل

امروز فرش هایی که به اسم فرش ابریشم تولید می شوند. در انواع مختلف اصل و مصنوعی هستند. روش های امتحان کردن ابریشم فرش می تواند به شما در تشخیص این نوع فرش کمک کند. روش های امتحان کردن ابریشم فرش در واقع ابزاری است که ما فریب برخی از افراد متقلب را نخوریم ، فرش ابریشمی که به عنوان اصل می باشد از نخی تولید می شود که دور کرم ابریشم است. و به عنوان پیله شناخته می شود و حدود ۹۰ درصد ابریشم دارند. طریقه آماده سازی به این روش است که آن ها را در ابتدا می ریسند و به صورت کلاف در می آورند. تا آماده استفاده شوند. کسانی که در زمینه فرش سال ها تجربه دارند بدون استفاده از روش های امتحان کردن ابریشم فرش می توانند. به راحتی فرش ابریشم اصل. را از مصنوعی تشخیص دهند.

 

مواد تشکیل دهند ابریشم فرش اصل

اگر به دنبال روش های امتحان کردن ابریشم فرش هستید باید توجه داشته باشید که موادی که تشکیل دهنده ابریشم اصل هستند بسیار متفاوت از ابریشم مصنوعی است. بسیاری از کسانی که با روش های امتحان کردن ابریشم فرش آشنا هستند می دانند که ابریشم اصل از مواد طبیعی تشکیل شده است. ابریشم اصل از پروتئین فیبری تشکیل شده است که دارای تعداد زیادی اسید آمینه است. از جمله این مواد می توانیم به آلانین ، سرین ، والین ، گلیسین ، تیروزین و اسید گلوتامیک اشاره کنیم. در واقع ابریشم طبیعی یک فرمول شیمیایی خاص به نام C15H23O6N5 دارد که با استفاده از روش های امتحان کردن ابریشم فرش در آزمایشگاه به راحتی می توان آن را تشخیص داد.

 

بیشتر بخوانید: آشنایی با فرش ابریشم قم

فرش ابریشم مصنوعی

فرش ابریشم مصنوعی

 

اگر می خواهید که فرش ابریشم مصنوعی نخرید استفاده از روش های امتحان کردن ابریشم فرش در این زمینه به شما کمک خواهد کرد. جنس فرش ابریشم مصنوعی کاملا متفاوت از ابریشم طبیعی است. به همین دلیل است که روش های امتحان کردن ابریشم فرش می تواند به شما در تشخیص تفاوت این ۲ نوع ابریشم کمک کند. ابریشم مصنوعی. که به آن ریون نیز گفته می شود. یک نوع الیاف است که به صورت مصنوعی تهیه شده است و جنس آن از فیبر سلولزی است که بازسازی می شود.

امروزه در ساخت بسیاری از فرش ها از ابریشم مصنوعی استفاده می شود. اما این به معنای کلاهبرداری یا متقلب بودن این افراد نیست بلکه کسانی که می خواهند. فرش با ابریشم مصنوعی بخرند از این امر مطلع هستند و روش های امتحان کردن. ابریشم فرش تنها برای کسانی است که می خواهند از اصل بودن ابریشم فرش خود اطمینان حاصل کنند. ابریشم مصنوعی برای نخستین بار در ۱۸۹۱ میلادی بود که از فیبر سلولز ساخته شد.

روش های امتحان کردن

در ادامه می خواهیم به روش های  کردن  بپردازیم ، روش های  در حقیقت به منظور این است. که شما بتوانید. اصل را از ابریشم مصنوعی تشخیص دهید. زمانی که برای خرید فرش مراجعه می کنید. و به دنبال خرید فرش از جنس ابریشم اصل هستید. حتما فروشنده سخنانی را جهت اصل بودن ابریشم به میان می آورد یا ممکن است که از قبل در این زمینه اطلاعاتی را بدست آورده. باشید. اهمیت این موضوع آشنایی با روش های امتحان کردن ابریشم فرش را ضروری تر می کند چرا که شما برای خرید یک فرش با ابریشم اصل قیمت بالایی را خواهید. پرداخت و همیشه سودجویانی هستند که از اعتماد مشتریان سوء استفاده می کنند. و اجناس تقلبی را به جای اجناس اصل به آن ها می دهند.

قبل از پرداختن به روش های امتحان کردن ابریشم فرش گفتن این نکته لازم است. که ابریشم اصل استحکام کششی بسیار زیادی دارد و با یک ابریشم طبیعی به اندازه قطر خودکار معمولی می توان یک هواپیما را جابجا کرد. از مهم ترین روش های امتحان کردن ابریشم فرش می توانیم به سوزندان ، لمس کردن و حل کردن اشاره کنیم.

 

بیشتر بخوانید: مقایسه کرک، پشم و ابریشم در قالیبافی

سوزاندن گره فرش

یکی از روش های امتحان کردن.  سوزاندن است به منظور این که از اصل بودن فرش اطمینان حاصل کنید از فروشنده اجازه بگیرد و یک گره از فرش را در بیاورید و آن را بسوزانید در صورتی که  طبیعی باشد. سوزاندن موجب می شود که به شکل گلوله سیاه دربیاید. و بوی آن نیز شبیه سوختن بوی مو است. دلیل این شباهت ، یکسان بودن بافت مو و ابریشم می باشد  زیرا هر دو از جنس پروتئین هستند. در صورتی که ابریشم مصنوعی باشد. بعد از سوزاندن شاهد خاکستر نرم و سفید رنگ خواهیم بود. که بویی مشابه سوختن کاغذ خواهد. داشت.

منبع : زیلومه 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *