بلاگ

فرش پوست پیازی چیست

به گزارش بفرا مگ : فرش پوست پیازی : مرکز پخش فرش پوست پیازی لوکس تنها با روش خرید اینترنتی. در دستان شما خواهد بود. فرش پوست پیازی که جز فرش ماشینی لوکس و اعیانی محسوب می گردد. بواسطه رنگ زمینه پوست پیازی آن یک فرش ماشینی خاص می باشد. که صرفا در مکان های شیک و مجلسی مورد استفاده قرار می گیرد. قطعا رنگ زمینه روشن در فرش های ماشینی تراکم بالا انعکاس بیشتر و بهتری را داشته و می تواند. زیبایی بیشتری را به دکوراسیون منتخب اعطا نماید.

فرش پوست پیازی

فرش پوست پیازی ماشینی

رنگ زمینه در فرش ماشینی به قالی حیات می بخشد. عمده تفاوت موجود در فرش ماشینی علی رغم یکسان بودن کیفیت در تمامی مراحل تولید فرش ماشینی به رنگ به کار رفته در فرش ماشینی است. از این جهت فرآیند رنگرزی یکی از مهمترین بخشهای فرآیند تولید می باشد که به روح فرش ماشینی معروف است. رنگ بندی یکی از مهمترین و تاثیرگذارترین عوامل در ظاهر فرش ماشینی است که در انتخاب مشتری مستقیما تاثیر گذار است. رنگرزی با توجه به نوع فرآیند تولید نخ خاب به دو صورت انجام می گردد.

 

بیشتر بخوانید: مبل قالی کرمان چیست

نوع نخ خاب فیلامنتی

اما جدای از نوع نخ خاب، فروش بالاتر در فرش ماشینی در کیفیت رنگ نخ خاب و به موارد زیر بسیار وابسته است.

  • نوع رنگ
  • ترکیب رنگ های به کار رفته در نقشه فرش ماشینی (رنگ بندی)
  • دوام و ثبات رنگ ها
  • روش رنگرزی نخ خاب
  • نوع الیاف به کار رفته از نظر رنگ پذیری

بیشتر بخوانید: نکاتی درباره حاشیه فرش

فرش پوست پیازی

 

فرش زمینه

رنگ فرش ماشینی همان رنگ زمینه می باشد . گاهی اوقات نوع نقشه به گونه ایست که رنگ زمینه غالب نیست اما در بعضی موارد اینگونه نیست. اصطلاح رنگ زمینه برگرفته از فرش دستبافت می باشد. با توجه به تغییر سلیقه در مشتریان فرش ماشینی و روی آوردن به رنگ های زمینه روشن اکنون تولید فرش ماشینی زمینه روشن نیز افزایش یافته است. رنگ پوست پیازی نیز اغلب در فرش دستبافت به عنوان رنگ زمینه شناخته می شود. در واقع فرش دستبافت پوست پیازی عبارتی کاملا مشهور در میان اهل فن فرش دستبافت است. در فرش ماشینی نیز طیفی از رنگ های مشابه مورد استفاده قرار می گیرد که تفاوت مشهودی بین آنها نمی باشد. این رنگها عباتند از

  • پوست پیازی
  • صورتی
  • گلبهی

 

بیشتر بخوانید: تاثیر زیبایی فرش بر دکوراسیون

لذا گاهی اوقات تفاوتی اساسی بین رنگ زمینه مورد اشاره وجود نداشته و تغییرات  بی شمار در رال رنگ به کار رفته در فرآیند رنگرزی برای هر بسته تولیدی می تواند حتی برای یک رال رنگ نیز تفاوت های بسیار ملیحی را ایجاد نماید که تشخیص این تفاوت برای هر کسی مقدور نمی باشد.

فرش پوست پیازی

 

منبع : گروه بازرگانی تاریود 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *